Záviška Esposito - Dornfelder 2022 - suché 0,75 l

Krásný falcký Dornfelder. V tomto víně se snoubí bohaté ovocné tóny se sametovými, měkkými tóny másla, které jsou typické pro Dornfelder.

Skladem
Kód: 73
249 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: Dornfelder
Chuť: Suché
Ideální teplota: 16 - 18 °C
Rok: 2022
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Skladování v: 10-20 °C
Záviška Esposito - Dornfelder 2022 - suché 0,75 l
Akce Novinka

Dornfelder právem patří mezi oblíbená vína ve Falcu. Září silnou strukturou a bohatými ovocnými tóny. Jasně strukturované, je to víno pro každý den.

Perfektní k těstovinám, pizze, masu a silnému sýru.

Jsme mladá rodina s dohledatelnými kořeny od Kodaně až po Neapol. Tudíž název pro naše začínající rodinné podnikání byl jasný, Záviška Esposito. Dlouho jsme hledali možnost, čím se zabývat a možná jednou díky tomu získat svobodu a konečně se živit tím, co nás opravdu baví. Opíjet se dobrým pitím a přejídat se dobrým jídle, to nás baví. No jo, ale troufnout si v dnešní době na gastro, tak odvážní opravdu nejsme. Ale co využít pracovní zkušenosti a propojit tyto tři nám blízké země, ČESKO-ITALSKO-NĚMECKÝ KONCEPT a stát se dodavatelem do gastronomie a tím i jeho součástí, to už by šlo. Takže víno a olivový olej byla jasná volba. No jo, ale jsme Pražáci z paneláku, tak kde začít? Začínáme na Vranově 29km D1 v budově starého vepřína, kde jsou zrekonstruované skladové prostory a sklepy, kde i v největších vedrech není více jak 15 stupňů. Ideální! Prostory jsou i zkolaudovány pro stáčení vína a úpravu olivového oleje. Naše cílové destinace jsou Praha a Středočeský kraj, na Moravu se zatím nechystáme, tahat dříví do lesa není náš styl. Jsme v úplných začátcích a uvidíme kam nás naše cesta dovede. Nyní to bereme spíše tak, že se bavíme při práci. Snad nám to vydrží. A vy všichni, co jste si to dočetli až sem, tak se budete bavit také. 

Zpět do obchodu