Mastrangelo - Nuntius 2021 - bílé suché 0,75 l

Hrozny pěstované na vinicích v oblasti Vasto.

Skladem
Kód: 76
Značka: MASTRANGELO
499 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: L'Oro del Cardinale
Chuť: Suché
Ideální teplota: 8 - 9 °C
Rok: 2021
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Skladování v: 5-20 °C
nintius 2023
Novinka

Sklizeň probíhá v druhé polovině září v návaznosti na úplné vyzrání hroznů hodnocené měřením cukernatosti, celkové kyselosti a pH, hrozny jsou sklízeny ručně s ohledem na jejich celistvost a organoleptické vlastnosti.

Světlá a zářivě slámově žlutá barva.
Jemné, jemné aroma s květinovými vjemy a svěžími tóny zralého ovoce.

Svěží a vyvážená chuť, harmonická a jemná se středním tělem a perzistencí.

Je ideální jako doplněk k rybím pokrmům a lehkým pokrmům obecně. Ideální také jako aperitiv.

DĚLÁNÍ VÍNA

Platí moderní principy výroby bílého vína. Po odstopkování následuje krátká kryomacerace, tedy kontakt slupek s moštem po dobu 8-10 hodin při teplotě 8°C, aby se umožnila extrakce ušlechtilých a aromatických složek slupek, které jsou zásadní pro parfém a osobnost budoucího vína. Potom se provede jemné lisování a mošt s volným výtokem se dekantuje po dobu asi 10-12 hodin. Čirý mošt je přidán s vybranými kvasinkami a fermentován při kontrolované teplotě 15-16°C. Na konci fermentace je víno okamžitě dekantováno a rafinováno na jemných kalech po dobu přibližně 3 měsíců s periodickým přečerpáváním, aby se jemné kaly udržely v suspenzi. Jakmile je tato zušlechťovací fáze dokončena, víno se stáčí do lahví a zušlechťuje v láhvi asi měsíc, než se uvolní ke spotřebě.

 

 

Výzva společnosti Mastrangelo – Tenimenti del Grifone – se zrodila v roce 2000 z velké vášně jejího majitele Filiberta Mastrangela. Vinice a olivové háje umístěné na vhodných kopcích Abruzzo v provinciích Chieti a Pescara, které se vyznačují dobrými teplotními výkyvy a vynikající expozicí, nám umožňují mít ty nejlepší podmínky pro vynikající pěstování oliv a vinařství schopné obohatit typické produkty daného území sestávající z oliv Leccino, Gentile, Nebbio a Taggiasca az hroznů Montepulciano d'Abruzzo a Trebbiano d'Abruzzo spolu s mezinárodní révou.
Od výběru nejvhodnější půdy až po správné výnosy na poli se získávají vybrané a zdravé plody pro vína s jedinečným a nenapodobitelným stylem. Pěstování oliv dbající na zhodnocení typických kultivarů spojených od starověku s územím Abruzzo, po tradiční ruční sklizni plodů a lisování za studena ve starých lisovnách oleje v této oblasti, nám umožnilo získat olej vzácné struktury a rafinace schopná uvolnit harmonické vůně a chutě.
Ve víně bylo pečlivé pátrání po starých klonech vinné révy spolu s mladými osadami identifikováno a vybráno na pozemcích Vasto v provincii Chieti, které se mírně svažují k moři, a v kopcovitějších oblastech v krajině Loreto Aprutino v provincii Chieti. Pescara .
Právě z péče o vinnou révu se rodí skvělé víno se sklizní, která se provádí, když hrozny dosáhnou plné fenolické zralosti, hodnotí se také pH, cukernatost a celková kyselost.
Sklizeň, která se tradičně provádí ručně, umožňuje hodnotit hrozny jeden po druhém, respektovat jejich celistvost a zároveň zachovávat všechny jejich organoleptické vlastnosti.
Po odstopkování hroznů zahrnuje „bílá“ nebo „červená“ vinifikace různé zpracování hroznů, které umožňuje extrakci ušlechtilých složek z hroznů a slupek, které jsou schopné charakterizovat budoucí víno barvou, vůní, chutí a vůní, a tak tvoří jeho osobnost.
Rozumné použití moderních technologií v rámci tradičnějších procesů umožnilo kontrolu fází výroby vína, což zaručuje fyziologické zrání produktů země.
Ocel pro bílé a dřevo pro červené se skvělým tělem a strukturou umožňují další zušlechťování vína schopného dosáhnout vysoké kvality, vyváženosti a elegance před lahvováním pouze v nejlepších ročnících.

Zpět do obchodu