Mastrangelo - La riserva del Vicario 2016 DOC - červené suché 0,75 l

Montepulciano d'Abruzzo hrozny ze starých hlav vybraných na vinicích v obci Loreto Aprutino v provincii Pescara.

Skladem
Kód: 75
Značka: MASTRANGELO
999 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: La riserva del Vicario
Chuť: Suché
Ideální teplota: 16 °C
Rok: 2016
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14 %
Skladování v: 5-20 °C
LA RISERVA DEL VICARIO 1 276x1024
Novinka

 Sklizeň probíhá ve druhém a třetím 10. říjnovém dni, kdy hrozny dosáhnou plné zralosti hodnocené měřením fenolické zralosti, cukernatosti, celkové kyselosti a pH. Hrozny se sklízejí ručně s ohledem na jejich celistvost a organoleptické vlastnosti.

Rubínově červená barva velké intenzity s lehce granátovými odstíny.

Typický buket pro oblast původu se širokým, intenzivním a přetrvávajícím aroma. Příjemné pocity džemu, lékořice, koření a čokolády.

Víno se silnou, intenzivní a přetrvávající chutí, příjemně harmonické, vyvážené a příjemné díky nízké kyselince a jemnosti tříslovin. Taniny díky polyfenolům umožňují dlouhou dobu zrání. 

Riserva del Vicario, vhodná pro významné příležitosti, se díky svým organoleptickým vlastnostem výborně hodí k chutným prvním chodům, červeným masům, zvěřině a vyzrálým sýrům typickým pro zemi jejího původu. Vynikající jako meditační víno.

Podávejte při teplotě přibližně 18-20°C, víno před konzumací pečlivě vyvětrejte.

Uchovávejte na chladném místě při teplotě 10-12°C tak, aby lahvička ležela.

DĚLÁNÍ VÍNA

Výroba vína probíhá podle tradiční techniky, která zahrnuje odstopkování a kontakt slupek s moštem po dobu asi 20 dnů při teplotě, která se pohybuje od počátečních 18°C ​​(prefermentační macerace) až po 30-32°C. ve fázích alkoholového kvašení a dokvašování. Asi 12 hodin po odstopkování se provede vykrvení, tj. odstraní se asi 10-15 % moštu, aby se aromata a polyfenoly obsažené ve slupce více koncentrovaly ve zbylém moštu. Během doby kontaktu moštu a slupek se provádí periodické odlučování, prorážení a tradiční přečerpávání vzduchem, které umožňuje úplné promíchání slupek s moštem tak, aby byla zajištěna dobrá extrakce ušlechtilých složek. kůže. Po dokončení fermentační a macerační fáze se víno oddělí od slupek jemným lisováním a umístí se do ocelové nádrže. Po několika dnech dekantace se odstraní hrubé kaly a víno se dekantuje do francouzských dubových barikových sudů, kde po přidání mléčných bakterií probíhá jablečno-mléčná fermentace. Na konci jablečno-mléčné fermentace zůstává víno rafinované na jemných kalech po dobu přibližně 6 měsíců, během kterých se provádějí pravidelné batonáže, aby se kaly udržely v suspenzi. Následně je víno dekantováno a zůstává zušlechtěno v barikových sudech po dobu přibližně 12 měsíců, než je převedeno do velkých dubových sudů na 6 měsíců až do lahvování. Uvolnění ke spotřebě nastává po další době zušlechťování v lahvi trvající 6 měsíců.

 

Výzva společnosti Mastrangelo – Tenimenti del Grifone – se zrodila v roce 2000 z velké vášně jejího majitele Filiberta Mastrangela. Vinice a olivové háje umístěné na vhodných kopcích Abruzzo v provinciích Chieti a Pescara, které se vyznačují dobrými teplotními výkyvy a vynikající expozicí, nám umožňují mít ty nejlepší podmínky pro vynikající pěstování oliv a vinařství schopné obohatit typické produkty daného území sestávající z oliv Leccino, Gentile, Nebbio a Taggiasca az hroznů Montepulciano d'Abruzzo a Trebbiano d'Abruzzo spolu s mezinárodní révou.
Od výběru nejvhodnější půdy až po správné výnosy na poli se získávají vybrané a zdravé plody pro vína s jedinečným a nenapodobitelným stylem. Pěstování oliv dbající na zhodnocení typických kultivarů spojených od starověku s územím Abruzzo, po tradiční ruční sklizni plodů a lisování za studena ve starých lisovnách oleje v této oblasti, nám umožnilo získat olej vzácné struktury a rafinace schopná uvolnit harmonické vůně a chutě.
Ve víně bylo pečlivé pátrání po starých klonech vinné révy spolu s mladými osadami identifikováno a vybráno na pozemcích Vasto v provincii Chieti, které se mírně svažují k moři, a v kopcovitějších oblastech v krajině Loreto Aprutino v provincii Chieti. Pescara .
Právě z péče o vinnou révu se rodí skvělé víno se sklizní, která se provádí, když hrozny dosáhnou plné fenolické zralosti, hodnotí se také pH, cukernatost a celková kyselost.
Sklizeň, která se tradičně provádí ručně, umožňuje hodnotit hrozny jeden po druhém, respektovat jejich celistvost a zároveň zachovávat všechny jejich organoleptické vlastnosti.
Po odstopkování hroznů zahrnuje „bílá“ nebo „červená“ vinifikace různé zpracování hroznů, které umožňuje extrakci ušlechtilých složek z hroznů a slupek, které jsou schopné charakterizovat budoucí víno barvou, vůní, chutí a vůní, a tak tvoří jeho osobnost.
Rozumné použití moderních technologií v rámci tradičnějších procesů umožnilo kontrolu fází výroby vína, což zaručuje fyziologické zrání produktů země.
Ocel pro bílé a dřevo pro červené se skvělým tělem a strukturou umožňují další zušlechťování vína schopného dosáhnout vysoké kvality, vyváženosti a elegance před lahvováním pouze v nejlepších ročnících.

Zpět do obchodu