Mastrangelo - Angelo Rosso 2020 DOC - červené suché 0,75 l

Montepulciano d'Abruzzo hrozny ze starých klonů vybraných na vinicích v obci Loreto Aprutino v provincii Pescara.

Skladem
Kód: 77
Značka: MASTRANGELO
749 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: Angelo Rosso
Chuť: Suché
Ideální teplota: 16 °C
Rok: 2020
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Skladování v: 5-20 °C
ANGELO ROSSO 1 288x1024
Novinka

 Sklizeň probíhá ve druhém a třetím 10. říjnovém dni, kdy hrozny dosáhnou plné zralosti hodnocené měřením fenolické zralosti, cukernatosti, celkové kyselosti a pH. Hrozny se sklízejí ručně s ohledem na jejich celistvost a organoleptické vlastnosti.

Intenzivní rubínově červená.

Buket typický pro oblast původu se širokou, intenzivní, komplexní, lehce kořenitou vůní s tóny třešně a zralého červeného ovoce.

Víno příjemné chuti, měkké a zaoblené, s dobrou plností, tělem a perzistencí.

Je ideální k předkrmům s pikantními uzenými masy, těstovinovým prvním chodům, pokrmům z červeného masa a středně vyzrálým sýrům.

DĚLÁNÍ VÍNA

Výroba vína probíhá podle tradiční techniky, která zahrnuje odstopkování a kontakt slupek s moštem po dobu přibližně 7-8 dnů při kontrolované teplotě, která se pohybuje od počátečních 18°C ​​(prefermentační macerace) až po 26- 28°C  primárním alkoholovém kvašení. Během doby kontaktu moštu se slupkou se provádí periodické srážení, odlučování a tradiční přečerpávání vzduchem, což umožňuje úplné promísení slupek s moštem tak, aby byla zajištěna dobrá extrakce aromatických a polyfenolických látek. sloučeniny kůží. Jakmile je fáze macerace dokončena, mošt-víno se oddělí ze slupek měkkým lisováním a umístí se do ocelové nádrže, kde se dokončí primární alkoholová fermentace. Po několika dnech se víno slije a přidají se mléčné bakterie pro následnou jablečno-mléčnou fermentaci. Získané víno se skladuje v ocelových tancích a zraje na jemných kalech po dobu přibližně 3 měsíců s pravidelným přečerpáváním, aby se kaly udržely v suspenzi. Po dokončení této zušlechťovací fáze se víno dekantuje do ocelových tanků a udržuje se při teplotě 12°C, aby se zachovaly jeho jakostní organoleptické vlastnosti  v průběhu času až do lahvování. Uvolnění ke spotřebě nastává po dalším období zušlechťování v láhvi přibližně  1 měsíc.

 

Výzva společnosti Mastrangelo – Tenimenti del Grifone – se zrodila v roce 2000 z velké vášně jejího majitele Filiberta Mastrangela. Vinice a olivové háje umístěné na vhodných kopcích Abruzzo v provinciích Chieti a Pescara, které se vyznačují dobrými teplotními výkyvy a vynikající expozicí, nám umožňují mít ty nejlepší podmínky pro vynikající pěstování oliv a vinařství schopné obohatit typické produkty daného území sestávající z oliv Leccino, Gentile, Nebbio a Taggiasca az hroznů Montepulciano d'Abruzzo a Trebbiano d'Abruzzo spolu s mezinárodní révou.
Od výběru nejvhodnější půdy až po správné výnosy na poli se získávají vybrané a zdravé plody pro vína s jedinečným a nenapodobitelným stylem. Pěstování oliv dbající na zhodnocení typických kultivarů spojených od starověku s územím Abruzzo, po tradiční ruční sklizni plodů a lisování za studena ve starých lisovnách oleje v této oblasti, nám umožnilo získat olej vzácné struktury a rafinace schopná uvolnit harmonické vůně a chutě.
Ve víně bylo pečlivé pátrání po starých klonech vinné révy spolu s mladými osadami identifikováno a vybráno na pozemcích Vasto v provincii Chieti, které se mírně svažují k moři, a v kopcovitějších oblastech v krajině Loreto Aprutino v provincii Chieti. Pescara .
Právě z péče o vinnou révu se rodí skvělé víno se sklizní, která se provádí, když hrozny dosáhnou plné fenolické zralosti, hodnotí se také pH, cukernatost a celková kyselost.
Sklizeň, která se tradičně provádí ručně, umožňuje hodnotit hrozny jeden po druhém, respektovat jejich celistvost a zároveň zachovávat všechny jejich organoleptické vlastnosti.
Po odstopkování hroznů zahrnuje „bílá“ nebo „červená“ vinifikace různé zpracování hroznů, které umožňuje extrakci ušlechtilých složek z hroznů a slupek, které jsou schopné charakterizovat budoucí víno barvou, vůní, chutí a vůní, a tak tvoří jeho osobnost.
Rozumné použití moderních technologií v rámci tradičnějších procesů umožnilo kontrolu fází výroby vína, což zaručuje fyziologické zrání produktů země.
Ocel pro bílé a dřevo pro červené se skvělým tělem a strukturou umožňují další zušlechťování vína schopného dosáhnout vysoké kvality, vyváženosti a elegance před lahvováním pouze v nejlepších ročnících.

Zpět do obchodu