Mastrangelo - Angelo Rosa 2021 DOC - růžové suché 0,75 l

Montepulciano d'Abruzzo hrozny ze starých hlav vybraných na vinicích v obci Loreto Aprutino v provincii Pescara.

Skladem
Kód: 78
Značka: MASTRANGELO
449 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: Angelo Rosa
Chuť: Suché
Ideální teplota: 8 - 9 °C
Rok: 2021
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Skladování v: 5-20 °C
angelo rosa 2023
Novinka

 Sklizeň probíhá v prvních deseti říjnových dnech v návaznosti na úplné vyzrání hroznů hodnocené měřením cukernatosti, celkové kyselosti a pH, hrozny jsou sklízeny ručně s ohledem na jejich celistvost a organoleptické vlastnosti.

Živé a brilantní růžové, typické pro třešně;

Intenzivní, svěží a příjemně ovocná vůně s jasnými tóny zralých třešní;

Vyvážená, svěží, jemná a kulatá chuť s dobrým tělem a perzistencí.

Je ideální jako doprovod k uzeným předkrmům na bázi masa, těstovinovým pokrmům a pokrmům na bázi bílého masa a nízkotučných sýrů.

DĚLÁNÍ VÍNA

Uplatňují se moderní principy tradiční výroby růžového vína. Po odstopkování následuje macerace slupek po dobu cca 12 hodin při teplotě 8-10°C, aby se umožnila extrakce ušlechtilých a aromatických složek slupek, které jsou zásadní pro vůni a osobnost budoucího vína. Volný mošt, který odkapává z výlisků, se dekantuje a fermentuje s přídavkem vybraných kvasinek při kontrolované teplotě 15-16 °C. nádrž po dobu přibližně 3-4 Jakmile je tato zušlechťovací fáze dokončena, víno je lahvováno a rafinováno v robotechvápno  asi měsíc před uvolněním ke spotřebě.

 

Výzva společnosti Mastrangelo – Tenimenti del Grifone – se zrodila v roce 2000 z velké vášně jejího majitele Filiberta Mastrangela. Vinice a olivové háje umístěné na vhodných kopcích Abruzzo v provinciích Chieti a Pescara, které se vyznačují dobrými teplotními výkyvy a vynikající expozicí, nám umožňují mít ty nejlepší podmínky pro vynikající pěstování oliv a vinařství schopné obohatit typické produkty daného území sestávající z oliv Leccino, Gentile, Nebbio a Taggiasca az hroznů Montepulciano d'Abruzzo a Trebbiano d'Abruzzo spolu s mezinárodní révou.
Od výběru nejvhodnější půdy až po správné výnosy na poli se získávají vybrané a zdravé plody pro vína s jedinečným a nenapodobitelným stylem. Pěstování oliv dbající na zhodnocení typických kultivarů spojených od starověku s územím Abruzzo, po tradiční ruční sklizni plodů a lisování za studena ve starých lisovnách oleje v této oblasti, nám umožnilo získat olej vzácné struktury a rafinace schopná uvolnit harmonické vůně a chutě.
Ve víně bylo pečlivé pátrání po starých klonech vinné révy spolu s mladými osadami identifikováno a vybráno na pozemcích Vasto v provincii Chieti, které se mírně svažují k moři, a v kopcovitějších oblastech v krajině Loreto Aprutino v provincii Chieti. Pescara .
Právě z péče o vinnou révu se rodí skvělé víno se sklizní, která se provádí, když hrozny dosáhnou plné fenolické zralosti, hodnotí se také pH, cukernatost a celková kyselost.
Sklizeň, která se tradičně provádí ručně, umožňuje hodnotit hrozny jeden po druhém, respektovat jejich celistvost a zároveň zachovávat všechny jejich organoleptické vlastnosti.
Po odstopkování hroznů zahrnuje „bílá“ nebo „červená“ vinifikace různé zpracování hroznů, které umožňuje extrakci ušlechtilých složek z hroznů a slupek, které jsou schopné charakterizovat budoucí víno barvou, vůní, chutí a vůní, a tak tvoří jeho osobnost.
Rozumné použití moderních technologií v rámci tradičnějších procesů umožnilo kontrolu fází výroby vína, což zaručuje fyziologické zrání produktů země.
Ocel pro bílé a dřevo pro červené se skvělým tělem a strukturou umožňují další zušlechťování vína schopného dosáhnout vysoké kvality, vyváženosti a elegance před lahvováním pouze v nejlepších ročnících.

Zpět do obchodu