Mastrangelo - Angelo Bianco 2021 DOC - bílé suché 0,75 l

Hrozny Trebbiano d'Abruzzo ze starých hlav vybraných na vinicích v obci Loreto Aprutino v provincii Pescara.

Skladem
Kód: 79
Značka: MASTRANGELO
449 Kč
Kategorie: Suché
Hmotnost: 1.1 kg
Odruda: Angelo Bianco
Chuť: Suché
Ideální teplota: 8 - 9 °C
Rok: 2017
Objem: 0,75 l
Alkohol: 12 %
Skladování v: 5-20 °C
angelo bianco 2023
Novinka

Sklizeň probíhá ve třetí dekádě září v návaznosti na úplné vyzrání hroznů hodnocené měřením cukernatosti, celkové kyselosti a pH, hrozny jsou sklízeny ručně s ohledem na jejich celistvost a organoleptické vlastnosti.

Mírně intenzivní slámově žlutá.

Svěží, intenzivní a komplexní vůně s jasnými vjemy zralého exotického ovoce.

Jemná, harmonická a kulatá chuť s dobrým tělem a perzistencí.

Je ideální jako doprovod k předkrmům z mořských plodů, lehkým prvním chodům a pokrmům na bázi ryb a nízkotučným sýrům. Vynikající jako aperitiv.

DĚLÁNÍ VÍNA

Platí moderní principy výroby bílého vína. Po odstopkování následuje krátká macerace slupek, tedy kontakt slupek s moštem po dobu 8-10 hodin při teplotě 15-18°C, aby se umožnila extrakce ušlechtilých a aromatických složek slupek, které jsou zásadní. pro vůni a osobnost budoucího vína. Poté se provede jemné lisování a volně vytékající mošt se ochladí na teplotu 8–10 °C a dekantuje se přibližně 10–12 hodin. Čirý mošt je přidán s vybranými kvasinkami a fermentován při kontrolované teplotě 15-16°C. Získané víno se skladuje v ocelových tancích a zraje na jemných kalech po dobu přibližně 3 měsíců s pravidelným přečerpáváním, aby se kaly udržely v suspenzi.

 

Výzva společnosti Mastrangelo – Tenimenti del Grifone – se zrodila v roce 2000 z velké vášně jejího majitele Filiberta Mastrangela. Vinice a olivové háje umístěné na vhodných kopcích Abruzzo v provinciích Chieti a Pescara, které se vyznačují dobrými teplotními výkyvy a vynikající expozicí, nám umožňují mít ty nejlepší podmínky pro vynikající pěstování oliv a vinařství schopné obohatit typické produkty daného území sestávající z oliv Leccino, Gentile, Nebbio a Taggiasca az hroznů Montepulciano d'Abruzzo a Trebbiano d'Abruzzo spolu s mezinárodní révou.
Od výběru nejvhodnější půdy až po správné výnosy na poli se získávají vybrané a zdravé plody pro vína s jedinečným a nenapodobitelným stylem. Pěstování oliv dbající na zhodnocení typických kultivarů spojených od starověku s územím Abruzzo, po tradiční ruční sklizni plodů a lisování za studena ve starých lisovnách oleje v této oblasti, nám umožnilo získat olej vzácné struktury a rafinace schopná uvolnit harmonické vůně a chutě.
Ve víně bylo pečlivé pátrání po starých klonech vinné révy spolu s mladými osadami identifikováno a vybráno na pozemcích Vasto v provincii Chieti, které se mírně svažují k moři, a v kopcovitějších oblastech v krajině Loreto Aprutino v provincii Chieti. Pescara .
Právě z péče o vinnou révu se rodí skvělé víno se sklizní, která se provádí, když hrozny dosáhnou plné fenolické zralosti, hodnotí se také pH, cukernatost a celková kyselost.
Sklizeň, která se tradičně provádí ručně, umožňuje hodnotit hrozny jeden po druhém, respektovat jejich celistvost a zároveň zachovávat všechny jejich organoleptické vlastnosti.
Po odstopkování hroznů zahrnuje „bílá“ nebo „červená“ vinifikace různé zpracování hroznů, které umožňuje extrakci ušlechtilých složek z hroznů a slupek, které jsou schopné charakterizovat budoucí víno barvou, vůní, chutí a vůní, a tak tvoří jeho osobnost.
Rozumné použití moderních technologií v rámci tradičnějších procesů umožnilo kontrolu fází výroby vína, což zaručuje fyziologické zrání produktů země.
Ocel pro bílé a dřevo pro červené se skvělým tělem a strukturou umožňují další zušlechťování vína schopného dosáhnout vysoké kvality, vyváženosti a elegance před lahvováním pouze v nejlepších ročnících.

Zpět do obchodu